Liman Gençlik Kampı Projesi (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı – Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmektedir)

Büyük şehirde yaşamanın vermiş olduğu (ekonomik, betonlaşma, kültürel, stres vb.) zor yaşam koşulları nedeniyle ortaya çıkan dezavantajlılığın azaltılması için gençlerin bilgi, beceri, yapabilirlik, kendine güven gibi özellikleri kazandırarak sağlıklı bir toplum inşa edilmesine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Projemiz özellikle ekonomik durumu kısıtlı olan gençlere yaz tatillerinde kamp yapma imkânı sunarak sporu ve doğa ile iç içe yaşamayı sevdirmek ve proje kapsamında gerçekleşecek olan aktivitelerimiz sayesinde enerjilerinin doğru yere yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Doğanın ve sporun insana kattığı değerler doğrultusunda katılımcıların kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kendine güvenen bireyler olmalarına katkı sağlanacaktır. Kişisel ve sosyal gelişimleri desteklenerek, gençlerin toplum içeresindeki sosyal uyumuna dikkat çekilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca gençlerin doğaya saygılı bir şekilde yaşayabilmeleri amaçlanarak, kalıcı bir çevre bilinci oluşturulması sağlanacaktır. İzcilik, okçuluk, cirit, voleybol, badminton, doğa yürüyüşü vb. sporlarla, sporun farklı alanlarda da yapılabilirliğinin gösterilerek, katılımcılara benimsetilmeye çalışılacaktır.

Projemiz Bayrampaşa Belediyesi Kemerburgaz Mesire Alanında oluşturulacak kamp alanında Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında gerçekleştirilecektir.

Projemizin ortakları Bayrampaşa Belediyesi ve Göz Nurunu Koruma Vakfı’dır.